Flasin aktivistët e “Për Universitetin”: Protesta, aksione dhe vezë për arsim publik falas

12119033_908087705895881_5945939925323671652_nLëvizja “Për Universitetin”, një grupim studentor që prej gati dy vitesh proteston kundër reformës në arsimin e lartë, së fundmi është bërë mjaft e njohur në media për shkak të aktit të gjuajtjes me vezë ndaj kryeministrit Rama. Por përpara këtij aksioni ku u arrestuan 8 aktivistë, lëvizja “Për Universitetin”,... Lexoni më shumë

Si të luftojmë kancerin e gjirit, këshilla nga mjekë dhe persona që ja kanë dalë

breast-cancerNga Lorin Kadiu dhe Marinela Gremi Në këtë emision do të dëgjoni eksperiencën personale të një pacienteje të diagnostifikuar me kancer gjiri, mendimet dhe këshillat profesionale të mjekeve Jeta Lakrori dhe Kozeta Filipi por edhe do të njiheni me një aktivitet sensibiliues mjaft interesant, të quajtur “Maratona e Jetës”. Tetori... Lexoni më shumë