Qeveria në bllok për të mbrojtur ministren por jo edhe foshnjën rome që u dogj në kasolle…

digjet-femijaNga Kristi Pinderi Eshtë e habitshme si njerëzit e pushtetit, ministra, ministre, ish doganiere, FRESH-istë, drejtorë në Bashki, drejtorë nëpër dikastere, deputete, deputetë , etj, sot nuk i kishin kushtuar as edhe një rresht vdekjes së një foshnje rome një ditë më parë. Që të gjithë këta njerëz me pushtet,... Lexoni më shumë

Të harruarit e itinerarit ballkanik

0,,19502794_403,00Qindra-mijëra refugjatë udhëtuan përmes itinerarit ballkanik drejt Evropës, por si është gjendja sot, kur fluksi i refugjatëve ka rënë? Një reportazh nga Deutsche Welle tregon për fatin e disa familjeve emigrante të mbetura në Greqi, Bullgari, Serbi, Hungari. Abdulamir Hussein është 49 vjeç nga Irani. Ai dhe familja e tij... Lexoni më shumë

Rrëfimi i gruas që iu mor karroca e kokoshkave: “Nuk kërkoj ndihmë, dua vetëm të jetoj me dinjitet”

13254580_453583291517511_6691265203735805692_nVideo e publikuar dje nga Nisma “Thurje”, ku policia bashkiake sekuestron karrocën e kokoshkave të një gruaje e cila qan dhe më pas humb ndjenjat, ngjalli reagime të shumta nga njerëzit në rrjetet sociale. Trëndelina Aliko, 52 vjeçarja nga Elbasani ka rrëfyer sot në një intervistë të gjatë historinë e... Lexoni më shumë