Gjermani: Prindërit apelojnë për të hequr mësuesin për shkak të orientimit seksual

Foto ilustrueseNjë grup prindërish myslimanë në Berlin, kanë kërcënuar se do të nisin peticionin për të larguar nga puna kujdestarin gej në një kopësht në Reinickendorf të Gjermanisë. Sipas gazetës gjermane Tagesspiegel prindërit ishin të shqetësuar për shkak të kontaktit fizik të edukatorit me fëmijët dhe  se fëmijët shoqërohen për në tualet... Lexoni më shumë

Mësuesja dhunon 8-vjeçaren; Vogëlushja shkruan në ditar: “Nuk e duroj dot më atë mësuese, do ta vras”

thumbnail_Still0306_00021Një tjetër rast dhunimi i nxënësve nga mësuesit është sjellë në emisionin investigativ Fiks Fare. Këtë herë bëhet fjalë për një vajzë 8-vjeçare, nxënëse e klasës së tretë, në shkollën e fshatit Izvor të Tepelenës. Për shkak të ushtrimit të dhunës fizike dhe psikologjike për një kohë të gjatë, vajza... Lexoni më shumë

Vlorë/ Mësuesi ish-dënuar për vrasje luan me letra me nxënësit në klasë

xcvbEmisioni investigativ Fiks Fare ka publikuar dje pamje të  Eljus Thartorit, mësues i edukimit fizik në shkollën 9-vjeçare “Teli Ndini” në Vlorë, duke luajtur me letra me nxënësit në klasë. Gjuha që nxënësit përdorin për të etiketuar drejtoreshën gjatë bashkëbisedimit me mësuesin është fyese dhe denigruese. Ndërkohë mësuesi, totalisht në... Lexoni më shumë