Vizita e Trump në Britaninë e Madhe. Pritet me protesta dhe një tullumbac gjigand bebeje

People inflate a helium filled Donald Trump blimp which they hope to deploy during The President of the United States' upcoming visit, in London, Britain, June 26, 2018. REUTERS/Simon DawsonPeople inflate a helium filled Donald Trump blimp which they hope to deploy during The President of the United States' upcoming visit, in London, Britain, June 26, 2018. REUTERS/Simon Dawson

Protestat anti-Trump në Britaninë e Madhe janë duke u mbajtur në të gjithë vendin, teksa presidenti është në bisedime me Theresa May mes tensionit dhe kritikave të Presidentit amerikan ndaj planit të Brexit.

Një tullumbac gjigand me fytyrën e Trump dhe me trupin e një bebeje ëshë lëshuar në qiell mbi Westminster dhe mijëra demonstrues pritet të marshojnë në rrugët e Londrës, për të kundërshtuar këtë vizitë të Presidentit amerikan.

Protestat janë planifikuar dhe në Chequrers ku Trump do të arrijë pas një çaji me Mbretëreshën në kështjellën Windsor.

Presidenti amerikan është përpjekur të qëndrojë sa më larg Londrës në këtë vizitë të tijën, për të shmangur protestuesit./M.B

Burimi: Independent

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on Pinterest