Tirana nën ujë (FOTO)

12273040_494067840799787_967551424_n

Edhe në Tiranë ka patur probleme të shumta nga reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta. Lumi Lana vazhdon të dalë nga shtrati e të përmbysë Laprakën, Bathoren e Paskuqanin. Sipas një video që qarkullon në mediat sociale, uji nuk ka kursyer as Spitalin Ushtarak.

Në lagjje të tjera janë përmbytur bodrume e kate të para të dyqaneve dhe banesave. Në rrugën e Barrikadave është lajm

ëruar për një pemë të rrëzuar nga erërat, që fatmirësisht ka sjellë vetëm dëme materiale. Përmbytje ka edhe pranë Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, tek “Komuna e Parisit” dhe Unaza e Re.

Në këtë situatë jo fort të këndshme, na vijnë edhe disa fotografi të kapura tek “Pallati me shigjeta” që ilustrojnë situatën e rrugëve,trafikut dhe lumit Lana. Eugert Aliaj, një prej fituesve të vitit të kaluar në Konkursin e Fotografisë, na sjellë këto foto të “Tiranës nën ujë”. /m.g

12272923_494068800799691_2029959917_n

12270121_494067820799789_1944892161_n

12272943_494067864133118_637071669_n

12273040_494067840799787_967551424_n

12273074_494067880799783_1657957179_n

12273095_494067787466459_1147146134_n

12278268_494067827466455_1089283019_n

12285921_494067854133119_1928653712_n

12273119_494067860799785_390500378_n

12286119_494067780799793_5762096_n

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on Pinterest