Skandal/ Në Korçë i helmojnë qentë e rrugës

11822779_933448060011574_8018071371835291375_n

Dje (e martë) rreth orës 12 të natës në Korçë tek lokali që quhet Panda Stela, kanë helmuar një qen rruge, raporton Arsa (Animal Rescue Albania). Kjo gjë ndodh shpesh pasi personeli nuk do që t`ju hyjnë në lokal.

Të tërë klientët i perkedhelin e nuk ankohen. Edhe qenin e helmuar mbrëmë, po e ushqenin dhe po e përkëdhelnin. Kamarierët e helmuan qenin para syve të tyre duke thënë që nuk është as i pari dhe as i fundit, sepse ky ishte urdhëri i pronarit. Eshte lajmëruar dhe policia, por deri tani nuk është bërë asnjë gjë./A.A.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on Pinterest